Wpływ pandemii na turystykę - jak zmienia się rynek podróży? - Turystyka i gastronomia

Dodane: 08-06-2023 15:08

yzyka zarażenia i wprowadzonych ograniczeń jest turystyka. Poprzez globalne zamknięcie granic, loty są często odwoływane, a hotele i inne miejsca noclegowe zamykają swoje drzwi, co z kolei ma wpływ na gospodarkę globalną.

Jak pandemia wpłynęła na turystykę?

Turystyka jest jednym z najszyb

Wpływ pandemii na turystykę - jak zmienia się rynek podróży? - Turystyka i gastronomia Turystyka

Turystyka w dobie pandemii - wprowadzenie

Rok 2020 właśnie zakończył się, ale według wielu ekspertów skutki pandemii, która trwa od końca 2019 roku, odczujemy przez długi czas. Jednym z sektorów, który cierpi na skutek rciej rozwijających się sektorów w gospodarce, ale wraz z pandemią COVID-19 bardzo wiele się zmieniło. Przemysł ten stracił prawie 80% swojego ruchu w 2020 roku. Lotniska zamknęły swoje hale, a bilety na wiosenne wakacje zostały anulowane. Przede wszystkim, zostaliśmy zmuszeni do zmniejszenia liczby podróży. Kwarantanna i izolacja domowa miały wpływ na to, że nie mogliśmy odwiedzić rodzin lub wyjazdów na zasłużony urlop. Oczywiście, sytuacja nie jest jednoznaczna dla wszystkich. W końcu wiele osób nadal podróżuje w czasie pandemii. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że turystyka jest zwykle jednym z pierwszych sektorów, które są dwukrotnie narażone w czasie recesji. Po pierwsze, ludzie ponoszą koszty związane z podróżami, które mogą być zbyt wysokie, jeśli są zmuszeni do zamknięcia swojej działalności lub utraty pracy. Po drugie, sektor turystyki jest jednym z pierwszych, który cierpi, aby zwiększyć zyski i zachęcić ludzi do ponownych wakacji.

Zmieniający się rynek podróży a pandemia

Czy pandemia zmieniła w jakiś sposób rynek turystyczny? Z pewnością tak. Oznacza to, że każdy, kto podróżuje, musi wziąć pod uwagę nowe procedury związane z pandemią. Lotniska i linie lotnicze wprowadziły dodatkowe procedury, takie jak pomiary temperatury, dezynfekcję, odstępstwa od tradycyjnych sposobów przepakowywania przedmiotów i zwiększenie liczby zasad dotyczących noszenia maski i dystansu społecznego. Na rynku turystycznym możemy także zauważyć przesunięcie koncepcji podróży. Wiele osób zwraca teraz uwagę na turystykę ekologiczną, przede wszystkim z lokalnymi producentami i z mniejszym przeciążeniem turystycznym. To świadczy o tym, że pandemia zachęca do refleksji na temat społecznej odpowiedzialności turystycznej. Podsumowując, pandemia wpłynęła w dużej mierze na sektor turystyki. Jednakże, nie tylko dała wiele negatywnych skutków, ale także zachęcała nas do działań, które korzystnie wpłyną na cały przemysł turystyczny. Właśnie teraz, w czasie pandemii, pytanie nie brzmi o to, czy wybierzemy się w podróż, ale jak to zrobimy w sposób odpowiedzialny i zgodny z wytyczonymi procedurami.

http://turystyka-i-gastronomia.leczyce.com.pl/